
POSTOPEK IZVAJANJA
Pri socialni oskrbi, kot strokovno vodenim procesom, sodeluje strokovna delavka in koordinatorka storitve, socialna oskrbovalka kot izvjalka storitve, upravičenci in ključni ali odgovorni družinski člani.
Storitev se prične na zahtevo upravičenca ali njegovega zakonitega zastopnika in poteka v dveh fazah:
-
Preden zavod začne z oskrbovanjem določenega uporabnika, se strokovna delavka sestane z uporabnikom (in njegovimi svojci) ali njegovim zastopnikom ter na podlagi Pravilnika o standardih in normativih socialnovarstvenih storitev, ugotovi upravičenost uporabnika do storitve. Na sestanku se dogovori o željah uporabnika, njegovem zdravstvenem in psihičnem stanju, o navadah in potrebah ter z uporabnikom podpiše Dogovor o izvajanju storitve pomoči na domu. Spremembe ali dopolnitve že sklenjenega dogovora o obsegu, trajanju in načinu opravljanja storitve lahko predlagata izvajalec storitve, upravičenec ali njegov zakoniti zastopnik.Vsak uporabnik ima svoj osebni načrt, katerega na uvodnem sestanku skupaj izpolnijo strokovna delavka zavoda in uporabnik ali njegov zastopnik.
-
Druga faza storitve zajema neposredno izvajanje storitve upravičencu po dogovorjenih vsebinah in v dogovorjenem obsegu.Socialna oskrbovalka vodi dnevnik neposrednega dela in poročila o delu, ki jih pregleda strokovna delavka. Strokovna delavka je socialnim oskrbovalkam vedno na voljo za pomoč pri reševanju karšnih koli težav in za nudenje nasvetov. Strokovna delavka sklicuje redne sestanke z vsemi zaposlenimi (intervizije), na katerih vsak zaposleni poda poročilo o svojem delu. Skupaj z izvajalkami storitve se izvedejo morebitne popravke in izboljšave v delu. Strokovna delavka ima tudi stike s svojci uporabnika. Z njimi se pogovarja o zadovoljstvu uporabnika in svojcev s storitvami in dogovarja o mogočih izboljšavah.
Izvajalci storitve so osebe, ki izpolnjujejo vse zahteve iz 70. člena Zakona o socialnem varstvu.
Vsi zaposleni imajo sedež v samem centru občine Komenda, na Glavarjevi 104, v »Špitalu«. Špital je bila bolnišnica za reveže in je bila postavljena in vzdrževana v začetku 19. stol. z dediščino Petra Pavla Glavarja, tako da po dobrih 200 letih dobiva svojo prvobitno namembnost. Prostori spet služijo nudenju pomoči ljudem v stiski, vendar na sodoben način, primeren današnjemu času.
Delovni čas izvajanja socialno varstvene storitve pomoč na domu kot socialne oskrbe na domu je od 7.00 do 20.00 ure. Če se izkaže potreba po izvajanju storitve izven navedenega delovnega časa, se organizacijo dela prilagodi potrebam uporabnikov tudi ob sobotah, nedeljah, praznikih in dela prostih dnevih.
CENIK STORITEV
Cena socialno varstvene storitve POMOČ NA DOMU znaša:
-
ob delovniku 7,65 € / uro za uporabnika
-
ob sobotah, nedeljah in dela prostih dnevih 9,95 € / uro za uporabnika
DELOVNI ČAS izvajanja socialno varstvene storitve POMOČ NA DOMU:
-
vsak delovni dan od 7.00 do 20.00ure
-
sobote, nedelje in dela prosti dnevi: glede na potrebe posameznega uporabnika